A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бахмутська районна рада
Донецької області

Виступ голови районної ради на масштабному Форумі місцевого самоврядування

Дата: 11.11.2021 16:14
Кількість переглядів: 255

       Голова Бахмутської районної ради Світлана Кіщенко взяла участь з промовою у 6-му Форумі «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід відбувся онлайн у двох локаціях: Київській студії (м. Київ) та Східній студії (м.Краматорськ). Разом із представниками центральних та місцевих органів виконавчої влади, народними депутатами/ками України, керівниками Асоціацій ОМС, експертами, науковцями та міжнародними партнерами учасники Форуму обговорили результати реформи децентралізації, механізми законодавчого врегулювання питань у сфері місцевого самоврядування, враховуючи європейські стандарти та іноземний досвід.

     Світлана Іванівна, маючи власний управлінський досвід, знання у питаннях місцевого самоврядування висловила особисте бачення щодо подальшої розбудови субрегіонального рівня, навела пропозиції, виходячи із особливостей території, ресурсів і можливостей Бахмутського району.

 

Текст виступу голови Бахмутської районної ради С.Кіщенко

на 6-му Форумі «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави»

Доброго дня, доброго здоров’я шановні учасники Форуму!

Вітаю вас від імені Бахмутської районної ради Донецької області, яка представляє субрегіональний рівень місцевого самоврядування. Дякую за можливість висказати своє бачення процесів децентралізації та на прикладі діяльності районної ради поділитися певними результатами і проблемами впровадження реформи.

Перший етап реформи – формування спроможних територіальних громад, укрупнення районів, надання територіальним громадам фінансового ресурсу для здійснення власних та делегованих повноважень на теперішній час це вже факт.

І вже пройшов рік, як відбулись місцеві вибори, значно оновились команди, яким наразі виборці довірили управління і громадами, і районом в цілому. В Бахмутському районі в п’яти з 7 громад оновлено керівний склад. В Бахмутській районній раді з 36 обраних депутатів лише 1 є депутатом районної ради попереднього скликання.

У керівників громад, у депутатів та керівництва районної ради значно змінена філософія управління, підходи до вирішення проблем. На першому місці – людина, якісне надання життєво необхідних послуг, забезпечення достойного рівня життя.

Зрозуміло, що все це вимагає достатньо великого фінансового ресурсу. Кожна громада прагне створити свою інфраструктуру. І це добре!

Але…, маленьке але… З 7 громад Бахмутського району лише в трьох є бюджет розвитку. Достатній він, тобто декілька десятків мільйонів, лише в одній!

І ось тут як раз на допомогу може прийти районна рада.

Саме на районному рівні можна б було напрацьовувати практику міжмуніципального співробітництва, створення підприємств, закладів, які надаватимуть послуги декільком громадам. Приклад:зараз в рамках програми Президента «Велике будівництво» в нас будується сміттєпереробна станція, яка буде обслуговувати всі громади району, вважаємо, що підприємство яке буде її обслуговувати може бути районним. Такими можуть бути і Центри реабілітації дітей, спортивні комплекси, будинки для  громадян похилого віку, хоспіси тощо.

Вважаю, що районні ради могли б взяти на себе і організацію транспортного сполучення, перевезення пасажирів в межах території району з метою забезпечення доступності громадян до соціально важливих об’єктів (Центр зайнятості населення, прокуратура, суд, поліція, лікарняні заклади 2 і 3 рівнів, Пенсійний фонд, тощо);

Повноваження в галузі використання і охорони природніх ресурсів, охорони довкілля.

На Асоціації районних та обласних рад була прийнята резолюція, в якій ми сформували 17 повноважень, що можуть здійснюватися органами місцевого самоврядування на субрегіональному рівні. Ця резолюція направлена і Президенту України, і до Верховної ради, і до Міністерства розвитку територій.

Та робота, яку проводить Асоціація районних та обласних рад, дала результат (поки що маленький, але є!). В державному бюджеті на 2022 рік передбачено фінансування для районних рад. Але це тільки утримання! Це не розвиток! А ми за розвиток!

         Я 4 рази обиралась депутатом Бахмутської міської ради, і зараз депутат, голова районної ради. Опираючись на свій досвід підтримую трирівневу систему місцевого самоврядування, можливості утворення виконавчих органів районними та обласними радами, та обов’язковий префектурний контроль законності прийняття рішень місцевими радами.

 Реформа успішна тоді, коли є ефективна взаємодія між зацікавленими сторонами. Проведення таких форумів я вважаю 100% гарантією успішності реформи децентралізації.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь