A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бахмутська районна рада
Донецької області

Прийнято Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»

Дата: 20.07.2021 13:57
Кількість переглядів: 136

Верховна Рада України прийняла Закон України від 01.06.2021 № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (далі – Закон).

Законом забороняється  розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг

- надтонких пластикових пакетів;

- тонких пластикових пакетів ;

- оксорозкладних пластикових пакетів.

Відповідно до статті 2 Закону заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджується в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, підлягають вилученню з обігу в порядку, встановленому Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».

Крім цього, Законом визначено, що розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України. Також визначено відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів у вигляді штрафів та порядок їх накладення.

Згідно із статтею 7 Закону цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім частини першої статі 2 та абзацу другого частини другої статті 6, які вводяться в дію через дев’ять місяців з дня опублікування цього закону. Частина третя статті 2 Закону діє до 01 січня 2023 року.

У об’єктів роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг ще є час, щоб адаптуватися до змін.

Зокрема:

• 9 місяців з дня прийняття законопроекту для відмови від розповсюдження пластикових пакетів товщиною стінки до 50 мкм (тонких);

• до 1 січня 2022 року для припинення розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів;

• до 2023 року обмеження не поширюватимуться на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби і м’яса, продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду.

За цей час магазини, супермаркети, ресторани, кафе та аптеки мають повністю перейти на більш безпечні для довкілля та здоров’я людей альтернативи:

• пакети та торбинки багаторазового використання;

• паперові пакети;

• біорозкладні пакети.

Підприємства мають утилізувати всі пакети, які підпали під заборону, але залишилися в обігу. На тих, хто продовжить розповсюджувати пакети, чекає штраф

Суб’єкти господарювання, винні у порушенні законодавства щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, несуть відповідальність у вигляді штрафу:

• за порушення заборони розповсюдження у закладах торгівлі – у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 – 17000 грн), за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 – 34000 грн);

• за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 200 до 500 (3400 – 8500 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь